Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Postaw domek, to łatwe!

Postaw domek, to łatwe!
Postaw domek, to łatwe!

Piękna aura za oknami sprawia, że naszym drugim domem staje się ogród. Ba, niekiedy przejmuje on nawet palmę pierwszeństwa! Z racji tego, że przy akompaniamencie słonecznej pogody spędzamy w nim lwią część czasu wolnego, powinniśmy zadbać o to, by był miły dla oka. Ukryty pomiędzy bujną florą budynek gospodarczy dodaje sporo kolorytu.

Porządek i organizacja pracy to główny nawóz sukcesu, toteż wolno stojące pomieszczenie ułatwiające nam żywot staje się niekiedy priorytetowe. Co więcej, jego postawienie nie jest pracochłonne, bowiem na rynku jest sporo drewnianych chatek gotowych do użytku niemalże od zaraz.

Zaczynając od spraw formalnych - stawiając budynek gospodarczy (altanę, wiatę czy przydomową oranżerię) do 25 metrów kwadratowych, nie musimy martwić się o pozwolenie na budowę. W momencie, gdy budynek będzie ulokowany na działce rodzinnej bądź na terenie pracowniczych ogrodów działkowych, jego powierzchnia może sięgać 35 metrów kwadratowych.

Przed przystąpieniem do pracy należy sam fakt zgłosić do odpowiedniego urzędu terytorialnego, którym zwykle jest Starostwo Powiatowe lub Urząd Miasta, na miesiąc przed jej rozpoczęciem.

Podstawą i gwarantem trwałej konstrukcji będzie oczywiście fundament - musimy pamiętać, by dobrze wypoziomować teren. Sam wybór podwalin pod budowę to sprawa indywidualna - ława fundamentowa, fundament płytowo-betonowy, tradycyjny fundament nasypywany, bądź drewniane pale - rozwiązań jest więc sporo.

Podłogę, po uprzednim zaizolowaniu jej od fundamentu folią bądź papą bitumiczną (chroniącą wyższe warstwy budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci) starannie zakotwiczamy.

Następnie, jeśli to drewno będzie naszym głównym budulcem, pieczołowicie je impregnujemy. Polskie prawo budowlane nie określa sztywno rozmieszczenia pomieszczeń, dlatego mamy sporą swobodę w działaniu. Natomiast kiedy postanowiliśmy zakupić gotowy domek ogrodowy, poprowadzi nas krok po kroku szczegółowa instrukcja, jakie czynności musimy kolejno wykonać, by domek wyglądał jak z broszury reklamowej.

Elementem wieńczącym jest dach. Jego pokrycie również zależy od naszych upodobań - począwszy od papy, przez gonty, skończywszy na folii bitumicznej bądź dachówce.

W ten sposób uzyskaliśmy sporo możliwości na naszej działce czy też tarasie. Niezależnie od tego, czy budynek będzie spełniał szereg bardziej złożonych funkcji, czy będzie służył jako schowek, często staje się on nieodzowny. Mało tego, z pewnością doda sporo uroku okalającym go terenom. Więc do dzieła, to proste!


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone