Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Polecany artykuł

Kosiarki na miarę większych ogrodów

Koszenie trawy to ważny element pielęgnacji ogrodu. Liczba modeli kosiarek sprawia, że wybór właściwego urządzenia może okazać się trudny. Eksperci firmy Victus-Emak radzą czym kierować się przy zakupie kosiarki odpowiedniej dla średnich i dużych trawników.

Koszenie trawnika należy do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego względu warto ze szczególnym rozmysłem podejść do zakupu odpowiedniego sprzętu. „Wybór właściwego urządzenia jest szczególnie istotny dla posiadaczy większych ogrodów, których koszenie może być postrzegane jako uciążliwe” – stwierdził Piotr Datkiewicz, ekspert Victus-Emak. „Podczas wyboru konkretnego modelu warto kierować się po pierwsze wielkością trawnika, po drugie stopniem nierówności podłoża. Kiedy posiadamy średni lub duży ogród, powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na silnik urządzenia.”

Znaczenie silnika


Kiedy planujemy zakup samochodu rzeczą naturalną jest przeanalizowanie parametrów silnika. Kupując kosiarkę warto postąpić podobnie. „Naszym klientom szczególnie polecamy kosiarki z czterosuwowymi silnikami Emak, które posiadają 3-letnią gwarancję” – powiedział Piotr Datkiewicz.

  • Unikalne cechy silnika Emak:
  • 1. Silnik górnozaworowy (Over Head Valve - OHV) gwarantuje mniejszy poziom drgań i hałasu przy jednoczesnej wyższej wydajności urządzenia oraz o 30% mniejsze spalanie niż w przypadku silników dolnozaworowych.
  • 2. Automatyczny system dekompresyjny zmniejsza ciśnienie sprężania, a co za tym idzie również siłę z jaką operator musi ciągnąć za linkę rozrusznika.
  • 3. Kulkowe łożysko wału korbowego obniża tarcie, co zapewnia większą żywotność i trwałość silnika.
  • 4. Duży tłumik sprawia, że kosiarka pracuje znacznie ciszej.
  • 5. Podwójny system filtracji powietrza chroni silnik i zwiększa jego wydajność.

Kosiarka dostosowana do potrzeb ogrodu

Wybierając konkretny model kosiarki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość ogrodu i stopień nierówności terenu. W przypadku ogrodów średniej wielkości do 1200 m2 dobrym wyborem będą modele z korpusem stalowym o szerokości cięcia 46 cm, np. kosiarka Oleo-Mac G 48 PK. W przypadku większej lub nierównej powierzchni firma Victus-Emak poleca modele z napędem, ułatwiającym poruszanie się po zróżnicowanych trawnikach, takie jak kosiarka Oleo-Mac G 48 TK. W obydwu urządzeniach stalowy korpus został zaprojektowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać siłę odśrodkową obracającego się noża i maksymalnie wypełnić kosz kosiarki. Warto dodać, że obie kosiarki są standardowo wyposażone w noże do rozdrabniania trawy a po zakupieniu zaślepki kanału wyrzutowego łatwo można przestawić je do pracy w funkcji w mielenia.

  • Kosiarka Oleo-Mac G 48 PK - cena detaliczna około 850 zł
  • Kosiarka Oleo-Mac G 48 TK (z napędem) - cena detaliczna około 1190 zł

Seria kosiarek Oleo-Mac Allroad to rozwiązania stworzone z myślą o użytkownikach prywatnych pracujących na większych, także nierównych trawnikach. Kosiarka Oleo-Mac G 48 TK z napędem Allroad gwarantuje wysoką płynność jazdy nawet na bardzo nierównych terenach. Dzięki wysokim kołom (20 cm przednie i 28 cm tylne) urządzenie wyróżnia się łatwością manewrowania oraz dużą zwrotnością. Nowe ergonomiczne dźwignie hamulca silnika i napędu oraz regulacji wysokości cięcia zapewniają wysoki komfort użytkowania podczas pracy w wymagających warunkach.

  • Kosiarka Oleo-Mac G 48 TK ALLROAD - cena detaliczna około 1350 zł

Kosiarki Oleo-Mac wyposażone w nowoczesne silniki Emak, odpowiednio dobrane do potrzeb ogrodu sprawią, że koszenie trawnika stanie się prawdziwą przyjemnością.

Produkty marki Oleo-Mac dostępne są w sklepach specjalistycznych i ogrodniczych na terenie całej Polski.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone