Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Polecany artykuł

Wiosenne cięcie krzewów i drzew

Przycinanie gałęzi to podstawowy element pielęgnacji drzew i krzewów. Do pierwszego wiosennego cięcia powinniśmy przygotować się zanim rośliny wieloletnie obudzą się do życia. Firma Victus-Emak, ekspert w dziedzinie pielęgnacji ogrodów, przygotowała specjalną ofertę urządzeń marki Oleo-Mac, dzięki którym szybko i bezpiecznie można wykonać wiosenne postrzyżyny roślin.

Przełom zimy i wiosny to niezwykle intensywny czas dla miłośników ogrodów. Jedną z pierwszych prac, które wiosną wykonujemy w ogrodzie jest porządkowe i pielęgnacyjne przycinanie gałęzi krzewów oraz drzew. Eksperci firmy Victus-Emak radzą jak odpowiednio przeprowadzić wiosenne strzyżenie roślin wieloletnich. Pracę rozpoczynamy od usunięcia gałęzi uschniętych, przemrożonych i połamanych. Przy okazji cięć porządkowych warto wyciąć również wszystkie gałęzie nadmiernie zagęszczające koronę, sprawiające że do wnętrza drzewa dociera zbyt mało światła słonecznego. Cięcia porządkowe są idealną okazją, żeby nadać koronie młodych drzew i krzewów odpowiedni kształt. Jest to szczególnie istotne w przypadku gatunków owocowych, które aby obficie owocować muszą mieć odpowiednio rozłożyste gałęzie. Zabiegi cięcia wykonujemy wczesną wiosną w suche, słoneczne, bezmroźne dni, ponieważ możliwość infekcji drewna i kory jest wtedy najmniejsza. Warto pamiętać o tym, że nie powinniśmy jednorazowo ścinać więcej niż 20% objętości drzewa. Do przycinania małych gałązek najlepiej nadają się sekatory, usuwając gałęzie wysoko położone warto sięgnąć po okrzesywarki, zaś grube konary najlepiej likwidować za pomocą ostrych pilarek. Usuwając zbędne gałęzie, pobudzamy wzrost nowych, zdrowych pędów, bardzo szybko można więc przekonać się, że postrzyżyny wyjdą naszym krzewom i drzewom na zdrowie.

Narzędzia niezbędne do cięcia – pilarki


Victus-Emak, ekspert w dziedzinie pielęgnacji ogrodów, oferuje szeroki asortyment o pilarek, które pozwalają w szybki i łatwy sposób przyciąć rośliny wieloletnie. Lekkie i proste w obsłudze spalinowe pilarki łańcuchowe Oleo-Mac Home Plus służą do okrzesywania i cięcia drewna o małej oraz średniej grubości. Pilarki Oleo-Mac Home Plus wyposażone są w nowoczesne ekologiczne silniki Burn Right™, redukujące w 80 % emisję spalin do środowiska, w stosunku do modeli wcześniejszej generacji. Modele 936, GS 370 oraz GS 410 CX to lekkie urządzenia o wyważonej konstrukcji, pozwalające na wydajną pracę bez dużego wysiłku fizycznego. Posiadają automatyczną pompkę olejową wykonaną z aluminium, która zapewnia maksymalną trwałość urządzenia. Dodatkowo w modelach serii GS cyfrowa cewka zapłonowa minimalizuje wysiłek potrzebny do uruchomienia pilarki i zmniejsza zużycia paliwa.

  • Pilarka Oleo-Mac 936, cena detaliczna: 699 PLN
  • Pilarka Oleo-Mac GS 370, cena detaliczna: 899 PLN
  • Pilarka Oleo-Mac GS 410 XC, cena detaliczna: 1199 PLN

Do prac na wysokościach – okrzesywarki

Victus-Emak posiada w swojej ofercie również wysokiej jakości okrzesywarki Oleo-Mac, przeznaczone do cięcia najwyższych partii drzew, bez konieczności używania drabiny. Okrzesywarka Oleo-Mac PPX 270 wyposażona jest w teleskopowy wysięgnik, który z uwzględnieniem wzrostu operatora można regulować na wysokość od 3 do 5 metrów. Urządzeniem można operować pod kątem od 0° do nawet 90°.

  • Okrzesywarka Oleo-Mac PPX 270, cena detaliczna: 2965 PLN

Kompleksowe rozwiązanie - Multimate marki Oleo-Mac Wiosenne prace w ogrodzie wymagają wykorzystania wielu różnych narzędzi. Multimate marki Oleo-Mac to pierwsze na rynku wielofunkcyjne urządzenie, składające się z lekkiego centralnego korpusu z silnikiem spalinowym oraz wymiennych akcesoriów. Dzięki rewolucyjnemu, opatentowanemu systemowi Rev&Go w zaledwie 5 sekund zmienimy Multimate w przycinarkę do żywopłotów, okrzesywarkę, kosę spalinową, dmuchawę do liści lub podcinarkę. Szybki i łatwy montaż każdego z akcesoriów uzupełnia specjalny system bezpieczeństwa, który w przypadku próby odłączenia końcówki w czasie pracy, natychmiast zatrzymuje mechanizm silnika.

Oleo-Mac Multimate, cena detaliczna zestawu z pięcioma akcesoriami: 2892 PLN (jednostka napędowa – 890 PLN, trymer – 209 PLN, kosa - 385 PLN, dmuchawa - 352 PLN, nożyce do żywopłotu - 594 PLN, okrzesywarka - 462 PLN).

Wiosenne porządki w ogrodzie to przyjemność, ale i ciężka praca. Dzięki sprawdzonym urządzeniom marki Oleo-Mac przycinanie drzew oraz krzewów przebiegnie sprawnie i bezpiecznie.

Produkty marki Oleo-Mac dostępne są w sklepach specjalistycznych i ogrodniczych na terenie całej Polski.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone