Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wokół domu | Praktyczne porady

Tutaj jesteś: Ekspert radzi / Praktyczne porady

Porady na styczeń

kategoria: Praktyczne porady , Fiskars

Pogrążona w zimowym śnie przyroda, powoli przygotowuje się do wiosny. Śnieg osłania zimujące w ziemi części roślin, a mróz pomaga w walce ze szkodnikami. Jeśli występują obfite opady śniegu i tęgie mrozy, należy regularnie usuwać śnieg z mocno przyciętych żywopłotów i krzewów. Pamiętajmy jednak, aby nie usuwać śniegu z ziemi, gdyż chroni glebę przed przesuszeniem i zimnem.

Występujące na początku roku liczne wahania temperatury mogą być jednak bardzo zgubne. Dni cieplejsze pobudzają rośliny do wzrostu, jednak nadchodzący po nich mróz łatwiej niszczy te bardziej wrażliwe. Dlatego też najważniejsze dla ogrodnika jest sprawdzanie stanu zabezpieczenia roślin przed mrozem i gryzoniami oraz poprawianie papierowych lub słomianych okryć drzew i krzewów.

Styczeń to także dobry miesiąc, aby rozpocząć przycinanie gałęzi krzewów kwitnących, jak forsycja, pigwa ozdobna, wiśnia, magnolia. Nie wolno jednak przycinać gałęzi bzu, który wymaga wyższych temperatur.

Dla tych, którzy w grudniu zapomnieli pobielić pnie i większe konary drzew, jest to bardzo dobry czas na zrehabilitowanie się w tej kwestii. Odpowiednio wcześniej należy także zaplanować wszelkie uprawy, zaopatrzyć się we właściwe nasiona i narzędzia, aby z pierwszymi oznakami wiosny zabrać się ochoczo do pracy.

autor: Fiskars

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: ula
dn. 07.02.2017 godz. 14:55:37
dzięki za cenne rady
Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone