Szukaj w serwisie

Kategorie:

Taras | Balkon | Ogrody zimowe

Tutaj jesteś: Balkon i taras / Taras

Montaż tarasów bez błędów

kategoria: Taras
Montaż tarasów bez błędów
Montaż tarasów bez błędów

Niby łatwo, niby prosto. Montaż tarasu wydaje się mało skomplikowany i w zasięgu naszych możliwości. Rzeczywistość niestety niesie ze sobą niespodzianki. Sposób instalowania może odbiegać od właściwego, a nawet najmniejsze uchybienie może wpłynąć na estetykę i funkcjonalność, czy nawet uszkodzenie produktu.

Decydując się na samodzielnie wykonanie tarasu powinniśmy pamiętać, że w razie uszkodzenia materiału firma, od której kupiliśmy produkt, może nie uznać naszej reklamacji. A sytuacji prowadzących do takiego stanu rzeczy jest wiele. Problematyczne jest zazwyczaj dopasowanie deski do nietypowych miejsc. Często trzeba ją dociąć, co może później nastręczać kłopoty z jej mocowaniem. - Deska kompozytowa Duofuse, ma specjalnie wyprofilowane krawędzie do mocowania w łącznikach montażowych, tj. klipsach. Po ich obcięciu przymocowanie deski do legara w sposób zgodny z instrukcją może się okazać niemożliwe. Równie ważne jest przygotwanie podłoża betonowego o wymaganym spadku na odpływ wody oraz o odpowiedniej wytrzymałości betonu w celu trwałego i pewnego mocowania wspomnianych legarów za pomocą korków rozporowych - mówi Błażej Korzeniewski, doradca ds. technicznych firmy Plastivan. Pamiętajmy, że deski tarasowe zawsze układa się prostopadle do ułożonych legarów.

zdjecie
Deski układa się prostopadle do legarów
Profesjonalny montaż ponad wszystko?

Montując deski tarasowe zwróćmy uwagę na zalecenia w instrukcji montażu, a w szczególności na odstępy i luzy montażowe. Nie zapomnijmy o zostawieniu odpowiedniej ilości miejsca na takie części jak ścinaki oporowe czy balustrady. Konserwacja desek nie wymaga wiele uwagi. Producent zaleca mycie desek tarasowych Duofuse wodą raz do roku, najlepiej na wiosnę myjką wysokociśnieniową. Powstałe podczas normalnego użytkowania tarasu plamy (np. tłuszcz) najlepiej zmyć od razu używając wody z dodatkiem słabego detergentu. Po kilkunastu dniach, pod wpływem działania promieni słonecznych, plamy zupełnie znikną. W przypadku delikatnych uszkodzeń powierzchni, zawsze możemy przywrócić wygląd szczotkowanej deski poprzez użycie gruboziarnistego papieru ściernego lub szczotki drucianej. Jeśli po opadach atmosferycznych chcemy szybko stąpać po tarasie suchą nogą, powinniśmy pamiętać o spadku samych desek tarasowych, który powinien wynosić min. 1% desek. W ten sposób wykonany taras gwarantuje suchą powierzchnię już w kilkanaście minut po opadach.

zdjecie
Ważne są zalecenia w instrukcji montażu
Fachowiec pomoże

W własnym zakresie czy przy pomocy fachowca? Każdy z nas ma w sobie trochę z majsterkowicza, a tym samym decyduje się na mniejsze lub większe prace w domu czy jego otoczeniu. Możliwość błędu przy montażu tarasu jest jednak na tyle duża, a jednocześnie niepożądana, co sprawia, że warto zwrócić się o pomoc do fachowców. - Kłopoty z użytkowaniem tarasu to zazwyczaj następstwo niepoprawnego montażu, dlatego tak ważne jest zlecenie tej pracy fachowcom. Nasze wieloletnie doświadczenie w dystrybucji desek tarasowych wskazuje, że powierzenie usługi profesjonalistom gwarantuje zadowolenie i spokój użytkowników. Dbamy o ten komfort klientów stale poszerzając bazę autoryzowanych punktów sprzedaży i montażu. Tym samym współpracujemy zarówno z firmami wykonawczymi, jak i samodzielnymi montażystami z całej Polski. Ich liczba stale się powiększa - wyjaśnia Błażej Korzeniewski, doradca ds. technicznych firmy Plastivan.

Taras powinien służyć przez lata, być miejscem gdzie chce się przebywać. Warto więc poważnie zastanowić się nad sposobem jego motażu. Najlepiej tę pracę pozostawić fachowcom, wtedy docenimy wszystkie zalety i będziemy mogli rozkoszować się wypoczynkiem. A przede wszystkim zaoszczędzimy i czas, i pieniądze.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: bartek
dn. 07.02.2017 godz. 15:22:23
sam wykonałem taras na działce, prosty bez żadnych komplikacji i przy okazji fajna zabawa
Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone