Szukaj w serwisie

Kategorie:

Taras | Balkon | Ogrody zimowe

Tutaj jesteś: Balkon i taras / Balkon

Jak zadbać o balkon na wiosnę?

kategoria: Balkon
Jak zadbać o balkon na wiosnę?
Jak zadbać o balkon na wiosnę?

Nasze balkony wystawione na działanie jesiennych i zimowych warunków atmosferycznych, wyglądają nierzadko na zniszczone i zaniedbane. Sprawdź, jak szybko przywrócić im dawny blask.

Spadające na balkon liście, rozsypana ziemia, zanieczyszczenia, które przywiał wiatr - z tego wszystkiego musimy oczyścić podłogę. To oczywiste! Warto jednak pamiętać o pewnej kolejności, dzięki której z uporządkowaniem balkonu poradzimy sobie nawet w 30 minut.

Na balkonie często znajdują się niepotrzebne rzeczy, stare pudła, kartony, a także kwiaty w dużych donicach. Wyrzućmy to, co nie jest nam potrzebne i długo zalega. Balkon jest najbardziej użyteczny, kiedy możemy cieszyć się jego przestrzenią. Jeśli planujemy przesadzanie kwiatów, zabierzmy się za tę czynność od razu. W trakcie przesadzania nie unikniemy powstawania zabrudzeń na naszej podłodze. Następna czynność, jaką powinniśmy wykonać, to umycie mebli i innych przedmiotów, które znajdują się na balkonie. Czyste wnieśmy do mieszkania i dopiero wtedy zabierzmy się za balkon: - Sprzątanie balkonu nie należy do prostych czynności. To miejsce w domu, które brudzi się najbardziej. Dlatego przydadzą się specjalne detergenty i ścierki. Na przykład uniwersalna ścierka z mikrofibry do wyczyszczenia podłogi, a także gumowe rękawice, które sprawdzą się przy przesadzaniu kwiatów. Takie produkty sprawią, że czas spędzony na sprzątaniu minie szybko i przyjemnie - mówi Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Jan Niezbędny.

W pierwszej kolejności wyczyśćmy balkonowe barierki, parapet i ściany. Do stalowych barierek najlepiej użyć środków czyszczących do powierzchni metalowych. Zawierają one silikon, który nadaje połysk i pozostawia warstwę ochronną, zapobiegającą powstawaniu zacieków. Drewniane barierki wystarczy natomiast przetrzeć szmatką nasączoną w wodzie z roztworem detergentu. Podobnie czyszczenie powinno wyglądać w wypadku parapetów. Do usunięcia kurzu i brudu ze ścian użyjmy szczotki lub ścierki z mikrofibry typu frotte, która dzięki unikalnej strukturze ultracienkich włókien skutecznie usuwa brud. Mimo że ścierki z mikrofibry nie wymagają użycia dodatkowych środków czyszczących, jeżeli mamy do czynienia z trudniejszymi zabrudzaniem, warto sięgnąć po detergent, który pomoże je rozpuścić. Następnie możemy przejść do sprzątania podłogi. W pierwszej kolejności zmiećmy z niej piach, który zebrał się przez jesienne i zimowe miesiące, a następnie umyjmy ją. Użyjmy do tego detergentu, którym myliśmy ściany oraz mopa lub ścierki z mikrofibry. Podłogę umyjmy dwukrotnie, wymieniając wodę po pierwszym myciu - unikniemy dzięki temu roznoszenia brudu. Teraz możemy wnieśmy na balkon wszystkie meble i pozostałe rzeczy. Ustawmy je tak, aby nie blokowały wejścia ani dostępu do balustrady.

Balkon może służyć nam za miejsce relaksu i odpoczynku. Wiosną i latem przyjemnie zjeść na nim śniadanie czy po prostu poczytać gazetę. Zatroszczmy się więc również o meble balkonowe. Aby nabrały świeżego wyglądu niekiedy wystarczy tylko przetrzeć je ściereczkami nasączanymi (specjalnymi do mebli lub uniwersalnymi). Ozdobna konewka zamiast wazonu sprawdzi się jako idealna ozdoba. Rozweseli balkon i przyciągnie wzrok gości.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: kasia
dn. 07.02.2017 godz. 15:21:02
cenne rady, warto się zatroszczyć o balkon, jak się nie ma ogrodu
Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone