Szukaj w serwisie

Kategorie:

Owoce | Warzywa

Tutaj jesteś: Ogrodnictwo przemysłowe / Owoce

Borówka amerykańska - nowy przysmak milionów konsumentów

kategoria: Owoce , Pro Eko

Coraz częściej, na naszych ulicach i sklepowych półkach możemy zobaczyć owoc, znany bliżej pod tajemniczą nazwą borówka. Te owoce, na pierwszy rzut oka przypominają jagody. Jest to jednak podobieństwo pozorne ponieważ borówka amerykańska jest niemal dwukrotnie większa, a jej miąższ jest bardziej zbity.

Kiedy wyobrazimy sobie głęboki kolor granatu, pierwsze co nam powinno przyjść do głowy to właśnie borówka. Dopiero od niedawna borówka amerykańska robi taką zawrotną karierę. Nowoodkryta cieszy się powodzeniem zarówno na surowo, prosto z koszyczka, jak i przetworzona na sok czy dżem. O najwyższą jakość i walory smakowe pieczołowicie dba producent borówki. Od tego jak zorganizuje plantacje, jak się nią zaopiekuję i posadzi krzewinki, zależy jego przyszły sukces zawodowy.

Otwórz własny interes, borówka czeka na uprawę.

Jeśli uda nam się zrobić dobry biznes plan, a przy tym dobrze zajmiemy się sadzonkami, sukces mamy jak w banku, ponieważ nie jest to jeszcze rozpowszechniony biznes. Trzeba mieć tylko trochę smykałki do hodowania roślin i samozaparcia. Potrzebna jest jednak cierpliwość i pieczołowitość wykonania zadania. Borówka amerykańska nie lubi spóźnialskich, dlatego lepiej zaplanować sobie harmonogram prac od razu.

 

Upodobania i zachcianki borówki.

Sadzonka borówki nie jest bardzo wymagająca, ale mimo wszystko potrzebuje nieco zainteresowania z naszej strony. Podłoże w jakim się znajduje odgrywa tu istotne znaczenie, dlatego zadbajmy aby nasza borówka amerykańska czuła się jak u siebie w domu. Koszt jeden sztuki sadzonki borówki nie jest wygórowany i wynosi około 6 złotych. Do zbudowania plantacji przynoszącej dochody potrzebne jest co najmniej hektarowe pole. Przez niektórych plantatorów borówka kojarzona jest z innymi owocami leśnymi, takimi jak jeżyny czy jagody. Dysponujemy wieloma odmianami tej roślinki, jednak najbardziej dostępna jest borówka amerykańska. Popularne odmiany borówki amerykańskiej to bluecrop co oznacza niebieską plamę albo earliblue. Szacuje się, że w sezonie pojemnik tych pysznych owoców kosztuje około 14 złotych.

autor: Pro Eko

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: iza
dn. 07.02.2017 godz. 15:19:18
borówki to pyszny owoc, ale i wymagający
Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone